TITLE

DESCRIPTION

5 نکته برای اینکه در سفر سردرد نگیرید.

websitee1

معمولا سردردهای پرواز به خاطر تغییر در ارتفاع هنگام برخاستن و نشستن هواپیما به وجود می آید.
علت این امراین است که التهاب در حفره های هوایی سینوسها که به خاطر تغییر در فشار هوای داخل و بیرون بدن ممکن است باعث گشاد شدن رگهای خونی شود و به سردرد منجر شود.
سردردهای میگرنی نیز ممکن است به دلایل زیادی نظیر استرس یا کم آبی بدن خشکی هوای داخل کابین و بوهای تند وتغییرات آب و هوایی عود کنند.
5 نکته زیر کمک میکند تا از این سردردهای طاقت فرسا جلوگیری کنید.
1. قبل از سوار شدن به هواپیما داروی مسکن مصرف کنید.
اگرمستعد سردرد در هواپیما هستید یک یا دو ساعت قبل از پرواز یک داروی ضدالتهاب غیر ‏استروئیدی مثل ایبوپروفن مصرف کنید تا دچار سردرد ناشی از التهاب نشوید. اگر مطمئن نیستید که دچار سردرد خواهید شد یا نه سوار هواپیما شوید و در صورت احساس سردرد سریع یک قرص ‏مصرف کنید و از بدتر شدن درد پیشگیری کنید. توصیه میشود چند عدد قرص ایبوپروفن در کیف ‏دستی در داخل هواپیما داشته باشید که در صورت نیاز بتوانید سریع استفاده کنید و منتظر نمانید تا از ‏مهماندار بخواهید برایتان قرص بیاورد.
2.غذاهای تحریک کننده مصرف نکنید.
از 12 تا 24 ساعت قبل از پرواز از خوردن پنیر های پروسس، شکلات و گوشت فراوری شده پرهیز ‏کنید و به جای آن خوراکیهای ساده که بیشتر گیاهی هستند را قبل و در طول پرواز میل کنید چرا که نه ‏تنها محرک سردرد نیست بلکه باعث میشود انرژیتان بیشتر باشد و در طول پرواز طولانی خسته ‏نشوید.
3.از مصرف نوشیدنیهای شیرین خودداری کنید.
این یکی از مهمترین نکات برای جلوگیری از سردرد قبل و حین پرواز است.
شما حتما میدانید که در طول پرواز باید خیلی آب بخورید تا از کم شدن آب بدن ‏جلوگیری شود. به همین دلیل هم باید از خوردن قهوه زیاد و نوشیدنی های شیرین خودداری کنید.بعضی ‏ها فکر میکنند خوردن قهوه به بهتر شدن سردرد های میگرنی کمک میکند پس اگر برای شما هم این ‏خاصیت را دارد یک قهوه مانعی ندارد اما خوردن آب را فراموش نکنید.‎. ‎
4.سرگیجه های حرکتی را از خود دور کنید.
لرزش و عدم ثبات میتواند اعصاب شما را به هم بریزد و هم چنین باعث حالت تهوع شود و سردرد شما را بدتر کند.
داروهای مربوط به ارتفاع زدگی و تهوع را همراه خود داشته باشید تا اگر به حرکت حساسید قبل از گرفتن سردرد و سرگیجه آن را از خود دور کنید.
5.در پروازهای طولانی وسایل مورد نیاز برای خوابیدن به همراه داشته باشید.
به هم خوردن عادات خواب و ساعت بدن ما در طول پرواز باعث سردرد میشود. خیلی خوب است که ‏شب قبل از پرواز خواب کافی داشته باشید اما خوابیدن در طول پرواز هم خیلی کمک کننده است. سعی ‏کنید در طول پرواز لباس راحت بپوشید و لوازم مورد نیاز را به همراه داشته باشید مثل چشم بند، گوش ‏گیر و جوراب راحت. در این صورت سفر راحت و بدون سردردی را در پیش خواهید داشت.

منبع :Cntraveler

websitee3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت خدمات مسافرت هوایی چارهنگام گشت ایرانیان

  •    شیراز، بلوار ستارخان، ابتدای خیابان نمازی (12متری نمازی)

  •     تلفن: 07136291961

  •    ایمیل: info@charhengam.com

  •    تلگرام، واتس آپ، وایبر: 09039285267

    

گالری

تماس با ما