TITLE

DESCRIPTION

ترفندهایی ساده برای مسافرت اسان به خارج از کشور

ترفندهایی برای مسافرت آسان به خارج از کشور
اگر زیاد به خارج از کشور سفر می کنید معمولا مشکل خاصی در هنگام سفر نخواهید داشت اما اگر برای بار اول به سفر خارج از کشور بروید عموما با چالش هایی روبه رو خواهید شد که باعث دردسر شما خواهند شد..موارد زیر آگاهی لازم را برای برطرف کردن این مشکلات قبل از رخ دادن آن ها به شما خواهد داد.
تاریخ انقضای پاسپورتتان را چک کنید.
گاهی اوقات احساس می کنید همین دیروز بود که پاسپورتتان را تمدید کردید. زمانی که یک کارمند، چند روز تعطیلی دارد، خانواده اش سریع به انواع سراغ پروازها می روند، اما ناگهان او متوجه می شود که تاریخ پاسپورتش منقضی شده است، بنابراین برنامه سفر به هم می خورد و اعضای خانواده هیچ کاری نمی توانند بکنند غیر از اینکه از خیر سفر بگذرند. دیگر بدتر از این نمی شود.پس بهتر است تاریخ انقضای پاسپورتتان را چک کنید….
به جایی سفر کنید که نیاز به ویزا نداشته باشد.
لیستی کامل از کشورهایی را که با پاسپورت کشورتان، بدون ویزا می توانید به آن ها سفر کنید، آماده کنید. از سوی دیگر، ساکنان برخی از کشورها می توانند بعد از ورود به خاک کشور مقصد، ویزا دریافت کنند. به این ترتیب هزینه ها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند؛ بنابراین پیش از تصمیم برای سفر، حتما چک کنید که سفر به کدام کشور بدون ویزا امکان پذیر است.
اگر ویزا لازم دارید دریافت آن را به لحظه آخر موکول نکنید.
اگر پروازی با شرایط ایده آل در تاریخ معینی پیدا کنید، وسوسه می شوید که بلیت آن را تهیه کنید؛ اما اگر بلیتتان غیرقابل استرداد است، ممکن است اگر نتوانید ویزایتان را به موقع بگیرید، پولتان را از دست بدهید. حتی ممکن است برایتان ویزا صادر شود اما در تاریخ موردنظر قابل استفاده نباشد. کنسولگری ها زمان بندی های ویژه ای برای انجام عملیات صدور ویزا دارند، پس بدون تردید باید این زمان بندی ها را در نظر بگیرید.
اگر نیاز به مسافرت بعدی دارید، به خاطر اینکه مجبور نباشید برای دیدار بعدی ویزا بگیرید سعی نمایید ویزایی با مدت اعتبار طولانی تر بگیرید.
به دنبال موقعیت های تخفیف باشید.
اگر بخواهید بدون رزرو کردن، به سفر بروید ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های سنگین شوید. برای یک اقامت سه شبه در هتل یا اگر نقد پرداخت می کنید، می توانید از تخفیف برخوردار شوید. بدون تردید هزینه اقامت در یک هتل گران قیمت در فصل سفر با اقامت در یک هتل معمولی در خارج از فصل، بسیار متفاوت خواهدبود.
مراقب بعضی از هزینه های خاص در بعضی رستورانها باشید.
در اسپانیا، اگر قبل از ساعت هشت شب، یعنی زمانی که بیشتر رستوران ها شروع به سروکردن شام می کنند، از اشتهاآورها استفاده کنید، می توانید هزینه کمتری بپردازید. در پرتقال، نان های برشته ای که مانند اسنک روی میزها گذاشته شده اند، رایگان نیستند؛ و اگر تکه ای از آن را بخورید، باید پولش را بپردازید.اینجاست که اهمیت مشاوران سفر بیش از پیش آشکار می شود. شما باید برای خورد و خوراکتان نیز برنامه مدون و دقیقی داشته باشید.

website3
پروازهای ارزان را پیدا کنید.
در برخی از کشورها، در روزهای جمعه سیزدهم ماه، روز کریسمس یا 31 دسامبر پروازها ارزان تر هستند. مدیر یکی از سایت های پروازی می گوید: «زمانی که می خواهید از پروازهای داخلی استفاده کنید، بلیت رفت و برگشتتان را به طور جداگانه تهیه کنید. حتی می توانید از خطوط پروازی متفاوت نیز استفاده کنید. اگر کمی بتوانید در تعیین برنامه تان انعطاف پذیر باشید، می توانید از قیمت های مناسب تری برخوردار شوید.» گاهی اوقات چند روز جا به جایی در سفر، می تواند منجر به تفاوت قیمتی بسیار زیاد در پروازتان بشود.
مراجعه به یک سایت مسافرتی، با در اختیار داشتن قیمت پروازها، انتخاب های متعددی را پیش روی تان می گذارد. با این امکان، شما می توانید قیمت پروازهای مختلف را با هم مقایسه کنید.
برای سفر با یک آژانس مسافرتی مشورت کنید.
کارمندان متخصص آژانس های مسافرتی می توانند بیش از هر کس برای یافتن بهترین پروازها به شما کمک کنند. علاوه بر این، اگر نیاز داشته باشید، اطلاعاتی درباره کرایه اتومبیل نیز در اختیارتان می گذارند. ضمنا آن ها از تخفیف هایی که در برخی از فصل ها یا موقعیت ها در اختیار افراد گذاشته می شوند، اطلاع دارند.
پروازتان را از مدتی قبل رزرو کنید.
بنابر پژوهش های صورت گرفته توسط موسسه «موموندو» که حدود دو سال قبل انجام شده، اگر بتوانید زمان پروازتان را از حدود دو ماه قبل تر تعیین کنید و بلیت را رزرو کنید، می توانید تا 30 درصد در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. آن ها همچنین دریافته اند که سه شنبه ها بهترین قیمت ها را دارند، همان طور که پروازهای شب نیز کم هزینه تر هستند. پیش تر نیز یک موسسه دیگر به این نتیجه رسیده بود که رزرو بلیت حدود پنج هفته قبل از پرواز، بهترین قیمت را برای شما رقم می زند. البته این امر به مقصد نیز بستگی دارد
از قطار در سفرهای شبانه استفاده کنید که بتوانید به راحتی استراحت کنید.
بسیاری از افراد تجربه سفرهای بسیار ارزان را در ذهن دارند. یکی از افرادی که سفرهای متعددی را پشت سر گذاشته بود، می گفت من تقریبا سراسر اروپا و بخش عمده ای از آسیا را با هزینه بسیار کم سفر کرده ام. برای این کار، همیشه سفرهایم را طوری تنظیم می کردم که مسیر حرکت با اتوبوس یا قطار را در شب بگذرانم، علاوه بر اینکه سفر در شب ارزان تر است، باعث می شود که شما هزینه محل اقامت و خواب را پرداخت نکنید. زمانی که شب را در قطار سپری می کنید، در همان قطار هم می خوابید و زمانی که به مقصد رسیدید، پس از خوابی خوش در قطار، به گشت و گذار در مقصد می پردازید. اگرچه ممکن است زمان زیادی را نخوابید یا گاهی اوقات خواب سخت باشد، اما مقدار قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی کرده اید.
از تجربه افراد استفاده کنید.
بسیاری از افرادی که سفرهای متعدد در سراسر جهان را از سر گذرانده اند، تجربیات زیادی نیز از این سفرها دارند. تجربیاتی که با استفاده از آن ها می توانید علاوه بر لذت بردن هرچه بیشتر از سفر، در وقت و هزینه هایتان نیز صرفه جویی کنید. حتی زمانی که فیلم یا سریال نیز تماشا می کنید، سعی کنید نکاتی را که برای سفر مناسب است به خاطر بسپارید. مثلا در فیلم «شیاطین و فرشتگان»، شما به طور اجمالی شهر «رم» را دیدید، کلیساهای این شهر را شناختید و نام بسیاری از اماکن قدیمی آن به گوشتان خورد؛ با این شرایط، بدون تردید سفر به رم برای شما متفاوت خواهدبود. گویی این فیلم، معرفی مختصری از شهر در اختیارتان گذاشته است.
از منابع محلی برای کسب اطلاعات شهرو رویدادها استفاده کنید.
هر قدر هم که منابع بیرونی مفید و کارآمد باشند، منابع محلی اطلاعات مناسب تر و سودمندتری در اختیارتان می گذارند. مثلا در شب از چه مکان هایی در نیویورک می توان عکس گرفت؟ یا ویژگی های خاص و منحصر به فرد هاوایی چیست؟ کدام رستوران غذایی خوب ارائه می کند؟ و سوالاتی از این دست را محلی ها بهتر پاسخ می دهند
پول خارجی به همراه داشته باید اما به اندازه
برای سفر به یک کشور خارجی بهتر است ارز همان کشور را از قبل خریداری کرده و با خود همراه داشته باشید؛ اما از خرید بیش از اندازه ارز خودداری کنید. شاید کسی مدعی باشد که پس از سفر، اضافه ارز را دوباره مبادله می کند اما هزینه خدمات و خرید و فروش، مقدار قابل توجهی از پول شما را کاهش می دهد
استفاده از تلفن همراه خود را مدیریت کنید.
زمانی که به مسافرت می روید، گوشیتان را طوری تنظیم کنید که فقط پیامک دریافت کنید، در مکان هایی نیز که وای فای رایگان وجود دارد، ایمیل و پیام های اینترنتی تان را چک کنید. در زمان سفر از شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام جز به ضرورت استفاده نکنید. به این ترتیب می توانید به میزان قابل توجهی در هزینه های ارتباطی تان صرفه جویی کنید.
دوراندیش باشید
اگر در شهر مقصد تنها و غریبید، شماره ی تلفن و آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مورد نظر و شماره ی تلفن هتل محل اقامت را در دسترس داشته باشید .
website2
منبع:ماهنامه همشهری تندرستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت خدمات مسافرت هوایی چارهنگام گشت ایرانیان

  •    شیراز، بلوار ستارخان، ابتدای خیابان نمازی (12متری نمازی)

  •     تلفن: 07136291961

  •    ایمیل: info@charhengam.com

  •    تلگرام، واتس آپ، وایبر: 09039285267

    

گالری

تماس با ما