TITLE

DESCRIPTION

برج ایفل را بهتر بشناسید.

برج ایفل سازه ای فلزی واقع در میدان شان دوماس پاریس است که به نوعی نماد این شهر و کل فرانسه محسوب میشود. نام برج برگرفته از نام سازنده‌ِ آن، گوستاو ایفل است. وی برج را طراحی و در سال ۱۸۸۷ مسئولیت ساخت آن را به عهده گرفت. حدود دو سال بعد، در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ کار ساخت برج با ۳۲۴ متر ارتفاع به پایان رسید و به‌طور رسمی به‌عنوان بلندترین سازه‌ی جهان تا سال ۱۹۳۰ و افتتاح ساختمان کرایسلرانتخاب شد. البته در سال ۱۹۵۷ یک آنتن رادیویی به بخش بالای برج اضافه شد که اکنون آن را با حدود ۵.۲ متر ارتفاع بیشتر، در مقامی بالاتر از ساختمان کرایسلر قرار می‌دهد. در ضمن برج ایفل پس از پل میلو در فرانسه، مرتفع‌ترین بنای این کشور به شمار می‌رود.
در مجموع ۸۵۰ نفر در کار ساخت برج مشارکت کرده‌اند. همچنین ۱۸,۰۳۸ قطعه‌ی مجزا در آن به کار رفته است که برای اتصال این قطعات به یکدیگر بیش از 205 میلیون پیچ و مهره به کار رفته است.
رودخانه‌ی سن در یک سمت و عمارت اینلولید (آرامگاه ناپلئون) در سمت دیگر و فاصله‌ای دورتر از برج قرار دارند.
این برج سه طبقه دارد که از همه طبقات آن میتوان دیدن کرد. در طبقات اول و دوم چندین رستوران وجود دارد. طبقه‌ی سوم در ارتفاع ۲۷۶ متری واقع شده است و مرتفع‌ترین سکوی مشاهده در کل اتحادیه‌ی اروپا را در اختیار مردم می‌گذارد. برای بالا رفتن از طبقه‌ همکف به اولین طبقه باید ۳۰۰ پله  (۱۶۵۵ پله تا بالاترین نقطه‌ی برج) را بالا بروید. البته برای این کار یک بالابر هم وجود دارد.
برای رفتن به برج ایفل از هرگونه وسیله نقلیه مثل مترو- قایق – ماشین و دوچرخه میتوانید استفاده حتی پیاده هم میتوانید خود را به برج ایفل برسانید و قبل از رسیدن به برج از خیابانهای زیبا و فریبنده آن لذت ببرید.
برای استفاده از مترو باید بدانید که نزدیکترین ایستگاه مترو به برج ایفل ایستگاه شان دوماس است. از دیگر ایستگاه ها میتوان ایستگاه های Ecole miliraire و Bir Hakim نام برد.
برای استفاده از اتوبوس نیز باید بدانید که چندین خط اتوبوس وجود دارد که از آن جمله می‌توان به خطوط ۴۲,،۸۲ ، ۸۷ و ۶۹ اشاره کرد.
اما اگر دوست دارید خودتان رانندگی کنید، اجاره‌ یک دستگاه اتومبیل انتخاب خوبی خواهد بود. هنگامی که به برج نزدیک شدید، توصیه می‌کنیم در نزدیک‌ترین پارکینگ‌ زیرزمینی آن را پارک کنید.
اما یکی از بهترین گزینه ها برای گشت و گذار در خیابانهای پاریس و دسترسی به برج ایفل کرایه دوچرخه است.دوچرخه مورد نظرتان را به صورت 24 ساعته یا 7 روزه میتوانید در ایستگاههای velib  کرایه کنید.
باید بدانید که بهترین زمان برای بازدید از برج، احتمالا شب‌ها خواهد بود، چرا که وجود نور مصنوعی نمایی واقعا خیره کننده به آن می‌دهد. صف‌های طولانی که برای بالا رفتن از برج تشکیل شده است ممکن است آزار دهنده باشد، پس بهتر است یک بلیط زمانبندی شده خریداری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت خدمات مسافرت هوایی چارهنگام گشت ایرانیان

  •    شیراز، بلوار ستارخان، ابتدای خیابان نمازی (12متری نمازی)

  •     تلفن: 07136291961

  •    ایمیل: info@charhengam.com

  •    تلگرام، واتس آپ، وایبر: 09039285267

    

گالری

تماس با ما